Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

Co je to "americká hypotéka"

1. prosince 2014

Americká hypotéka je způsob, jak si velmi rychle půjčit statisícovou až milionovou částku. Podmínkou je, že musíte mít ve svém vlastnictví nemovitost - rodinný dům, byt, pozemek apod., který můžete dát jako zástavu věřitelské společnosti.

Výše půjčky je závislá na hodnotě nemovitosti - většinou je to až 50% nebo 70% odhadní ceny, doba splácení je až 20 let.Americké hypotéky poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti. Podmínky pro získání bankovní a nebankovní hypotéky se v některých parametrech odlišují.

Bankovní americké hypotéky

U bankovních amerických hypoték - podobně jako je tomu u jiných bankovních půjček - je potřeba doklad o příjmu a jsou prověřovány registry dlužníků. Výhodou pak bývá nižší úroková sazba, než je tomu u nebankovních produktů a také nižší rizika spojená s půjčkou. Bankovní americkou hypotéku můžete žádat například u České spořitelny nebo Raiffeisen bank.

Nebankovní americké hypotéky

Nebankovní společnosti Vás zpravidla nebudou zatěžovat přílišnými formalitami a poskytnout Vám hypotéku rychle. Půjčku tak můžete dostat, i když například nemůžete doložit své příjmy anebo pokud jste v minulosti měli nějaké "přešlapy" při splácení jiných půjček. Bude je zajímat hlavně to, jakou hodnotu má zastavená nemovitost. Výhodou u amerických nebankovních hypoték je rovněž to, že nemovitost, kterou dáváte do zástavy, nemusí být Vačím majetkem - stačí, aby Váš známý či příbuzný byl ochoten svou nemovitost poskytnout jako zástavu.

Americká hypotéka bez příjmu a registru

Nebankovní americké hypotéky bez příjmu a registru najdeme v nabídce některých nebankovních společností. Jako příklad můžeme uvést společnost Acema, která již řadu let působí na našem trhu. Jak už bylo uvedeno, pro získání americké hypotéky bez příjmu a registru potřebujete v podstatě jenom nemovitost - žádné dokládání příjmů nebude vyžadováno.

Půjčka na vypořádání exekuce

Tuto půjčku je možné v některých případech použít také na vypořádání exekučního řízení. Nevýhodou americké hypotéky je skutečnost, že pokud budete mít potíže se splácením, můžete o zastavenou nemovitost poměrně snadno přijít. Je tedy nutné vždy zvážit všechna rizika a zejména si důkladně přečíst smlouvu o půjčce.