Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

Potřebujete konsolidaci půjček?

26. srpna 2013

Máte pocit, že Vám splátky Vašich půjček, úvěrů, kreditek a kontokorentů začínají přerůstat přes hlavu? Myslíte si, že budete do konce svého života jen splácet, splácet a zase splácet?

S produktem "konsolidace půjček" můžete svoji situaci vyřešit jednoduše a pohodlně - sloučíte všechny své dluhy do jednoho a budete platit pouze jedinou splátku měsíčně a to za výhodnější úrok, než je u Vašich stávajících závazků.Na finančním trhu najdete bankovní i nebankovní konsolidace - sloučení půjček, které se liší svými podmínkami. Podívejme se na ně podrobněji.

Bankovní konsolidace úvěrů

Bankovní produkty jsou určeny pro bonitnější klienty s doložitelnými příjmy a vyznačují se velmi výhodným úrokem a RPSN. U banky lze konsolidovat půjčky a dluhy zpravidla až do celkové výše 600 000 Kč, většinou se obejdete bez ručitele a zástavy. Je možné zvolit si až několikaletou splatnost, čímž snížíte měsíční splátku na minimum, odlehčíte svému rozpočtu a budete se moci finančně "nadechnout".

Konsolidace půjček bez příjmů a registrů

Pokud nemůžete doložit výši svých příjmů nebo máte záznam v registru dlužníků, na bankovní konsolidaci pravděpodobně nedosáhnete a budete se muset poohlédnout po nebankovní konsolidaci půjček bez příjmu a registru. Ta je poskytována nebankovními institucemi a vyžaduje obvykle ručitelský závazek třetí osoby anebo - častěji - zástavu nemovitosti. Pokud máte nemovitost, již máte možnost do zástavy nabídnout, můžete tak získat i bez příjmů a se zápisem v registrech poměrně levnou konsolidační půjčku.

Čtěte smlouvu o půjčce

Je ale potřeba mít na paměti rizika, která jsou s nebankovními půjčkami spojená. Určitě je nutné důkladně si přečíst úvěrovou smlouvu a prostudovat si všeobecné obchodní podmínky dané společnosti. Smlouva i obchodní podmínky by měly být k dispozici na internetových stránkách dané firmy.