Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

Kde hledat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí?

29. října 2013

Hlavními výhodami nebankovních půjček jsou rychlost a dostupnost. Pokud chcete získat půjčky rychle a nechcete čekat v bance několik dnů na vyřízení úvěru, bude pro Vás lepší obrátit se na některou z nebankovních společností.

Pro půjčku k nebankovním firmám budou muset zamířit také ti, kteří mají velmi nízký nebo špatně doložitelný příjem.Máte-li záznam v registrech dlužníků, je pro Vás bankovní půčka prakticky nedosažitelná a řešení Vám může nebídnou některá z nebankovních půjček bez registru.

Nebankovní spotřebitelské úvěry

Výhodou nebankovních spotřebitelských úvěrů v porovnání s bankovními je rychlost. Ostatní parametry jsou velmi podobné bankovním spotřebitelským úvěrům a většina nebankovních společností u těchto půjček na cokoliv vyžaduje doložení příjmů a čisté regsitry.

SMS půjčky do výplaty

Malé rychlé půjčky do výplaty neboli SMS půjčky jsou typické nebankovní půjčky kde opravdu půjčí. Slouží k překlenutí krátkého obdobé před výplatou, jejich splatnost je tomu také přizpůsobena - splácejí se jedinou splátkou se splatností do 30 dnů od data půjčky. Výše těchto půjček se pohybuje do 5000 Kč, při opakovaných žádostech je možno žádat více - někdy až 10000 nebo 15000 Kč. O tyto půjčky je možno žádat online přes internet nebo pomocí SMS zprávy, a přidělení půjčky je velmi rychlé - posouzení a schválení žádosti proběhne během několika minut od odeslání a je-li vše v pořádku, jsou peníze ihned zasílány na účet žadatele. Některé ze společností nevyžadují žádné doklady ani potvrzení o příjmech, některé firmy jsou tolerantní k registrům dlužníků.

Nebankovní americké hypotéky

Pokud máte záznam v registrech nebo špatně doložitelný příjem, ale jste majitelem bytu, domu, pozemku či chaty, máte možnost požádat u některé nebankovní společnosti o nebankovní americkou hypotéku. Tedy půjčku na cokoliv se zástavou nemovitosti. Tyto půjčky se vyznačují dobrou dostupností, poměrně nízkým úrokem ve srovnání s jinými nebankovními půjčkami a také dlouhou dobou splatnosti - například až 20 let.

Můžete tak získat půjčku s velmi nízkou splátkou. Rizikem je zde samozřejmě to, že pokud půjčku nebudete moci splácet, můžete velmi rychle o zastavenou nemovitost přijít.