Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

Půjčka bez doložení příjmů

7. září 2014

Půjčka bez doložení příjmů Vám pomůže v situaci, kdy nutně potřebujete peníze, ale nemůžete doložit věřiteli výši svých příjmů. Může to být například v případě, že jste nezaměstnaní, důchodce, student, žena na mateřské anebo se z jakýchkoliv jiných důvodů nemůžete prokázat výší Vašich měsíčních příjmů.Půjčky bez příjmů jsou poskytovány převážně nebankovními firmami nebo soukromými osobami. Může se jednat o malé půjčky do 10000 Kč - tzv. SMS půjčky, o větší půjčky do 50 000 nebo 100 000 Kč, ale může jít také o statisícové částky - u těch je zpravidla vyžadováno ručení nemovitostí.

SMS půjčky bez příjmu

SMS půjčky, označované také jako "půjčky před výplatou", jsou nebankovní mikroúvěry ve výši do 5000 Kč se splatností do 30 dní. Jejich parametry jsou nastaveny právě tak, aby pomohly překonat kritické období před výplatou.

Protože se jedná o malé půjčky, kde je pro žadatele rozhodující rychlost, není u většiny z nich vyžadováno doložení příjmů. Někdy tyto půjčky mohou žádat i osoby se záznamem v registrech dlužníků.

Americké hypotéky bez příjmu

Pokud máte ve svém osobním vlastnictví byt, dům či pozemek, můžete si požádat o výhodnou půjčku bez doložení příjmů s ručením nemovitostí - americkou hypotéku. Najdete ji v nabídce celé řady nebankovních společností. Výhodou je zde možnost půjčit si statisíce až miliony Kč, relativně nízký úrok a dlouhá doba splatnosti.

Opatrnost je na místě

V této oblasti finančního trhu je nutno dbát zvýšené opatrnosti - především je nutné se důkladně seznámit se zněním smlouvy o půjčce a porozumět všemu, co je zde napsáno - jaká je cena za půjčené peníze (úrok, RPSN, další poplatky), ale hlavně jaké jsou sankce při nesplácení. Nezřídka se zde setkáváme s nejrůznějšími nekalými praktikami, a proto je doporučováno půjčku 40000 bez doložení příjmů žádat pouze u známých a zavedených firem a společností.