Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

Půjčky na směnku ihned

11. března 2015

Půjčky na směnku ihned přijedeme je moderní alternativa, po které je poptávka z řad běžných i problémových klientů. Jedná se o cenný dokument, z něhož vyplývá peněžní závazek dlužníka vůči věřiteli. K tomuto kroku lidé přistupují v okamžiku, kdy jim bankovní instituce nehodlá půjčit ani korunu.

Důvodů může být hned několik.Klienti u své banky mají například nesplacené spotřebitelské půjčky, úvěry na větší finanční obnos anebo hypotéku. Banky zjišťují bonitu svých klientů. Jakmile se u nich objeví varovný signál, zaujmou stanovisko, které moc nepotěší žadatele. Lidé pak hledají jiné možnosti, jak získat potřebnou finanční hotovost. Pro tento moment jsou tu k dispozici půčky na směnku. Ty mají ve svém portfoliu zařazeny některé nebankovní společnosti i soukromé osoby.

Formální náležitosti půjčky na směnku

Půjčka na směnku je speciální úvěrový produkt, který se vyznačuje větší rizikovostí, a proto má vysokou RPSN sazbu. Jak už bylo řečeno, směnka je v podstatě cenný papír. Ten musí mít formální prvky, bez nichž je pokládán za neplatný dokument. Úvěr na směnku musí mít v hlavičce dokumentu napsáno slůvko „směnka“. Samozřejmostí je i doba splatnost, datum a místo vystavení směnky, podpis výstavce. Dále tu nesmí chybět jméno směnečníka a jméno, na jehož řád má být zaplaceno. Z dokumentu je nutné, aby bylo patrno, že konkrétní osoba slibuje, že zaplatí určitou peněžní sumu.

Půjčky je možné vyřídit kdykoliv

Peníze z půjčky je možné použít na koupi nejrůznějších potřeb. Krom běžného chodu domácnosti se dá tento typ půjčky využít na pořízení spotřebičů a nábytku, tak i na zaplacení životního pojištění, povinného ručení anebo stavebního spoření.