Pozor: Ověřte si prosím zde publikované informace také z jiných zdrojů. Vzhledem k datu článku je možné, že již nejsou platné.

SMS půjčky - i pro problémové klienty

15. prosince 2013

Bankovní spotřebitelské úvěry jsou asi nejvýhodnější a nejbezpečnější možnost, jak si půjčit peníze. Ne každý však dosáhne na klasické půjčky od bank s nízkým úročením, které podléhají poměrně striktním pravidlům.

Právě proto jsou zde společnosti, které jsou benevolentní, a nabízí SMS půjčky i pro problémové klienty, kteří mají problém získat peníze jinde.Jak to funguje?

Stačí jednoduše zaslat SMS zprávu v příslušném tvaru. Poté jen čekáte na potvrzení od dané společnosti. V rámci několika hodin nebo dokonce minut můžou být peníze na vašem účtu. Jediné, co může transakci pozdržet, jsou mezibankovní převody peněz.

Kdy si půjčit?

SMS půjčky jsou vhodné pro krátkodobé financování. Jsou vhodné jako půjčky před výplatou či jako finanční opora v nenadálých situacích, které vám mohou znepříjemnit život. Půjčované částky se pohybují v poměrně nízkých relacích. Většinou nepřesáhnou hranici pěti nebo deseti tisíc korun. Doba splácení nebývá delší než třicet dnů.

Dodržujte pravidla

Abyste předešli nepříjemným situacím, dbejte základní "bezpečnostní" pravidla. Vysoké úroky, RPSN a sankční poplatky jsou synonymem pro nebankovní subjekty. Myslete na to, že pokud nebudete včas splácet, můžete se dostat do velkých potíží. Znamená to tedy vždy pečlivě prostudovat specifika dané půjčky a poté se řídit smlouvou. Pokud budete postupovat v souladu s ní, nestane se nic, co by vám udělalo čáru přes rozpočet.

V případě, že nebudete řádně a včas splácet, musíte počítat s tím, že věřitel udělá vše pro to, aby si své peníze vymohl zpět.